Kas gali būti stipriau už kalavijo plieną

2018 6 lapkričio

2018 metų spalio 27 dieną vyko Šiaulių miesto jaunimui skirtas renginys „Stipresnė už kalavijo plieną“. Jį organizavo VšĮ „Gyvenimo sparnai“ savanorių komanda. Nors kai kuriuos į renginį užsiregistravusiuosius išgąsdino darganotas rudens oras, tačiau tie, kurie nepabijojo ir sudalyvavo, puikiai praleido laiką.

Renginys startavo ekskursija po Šiaulių miestą. Pirmiausia aplankėme Sukilėlių kalnelį, kur miesto jaunimui gidas Gintautas Tumulis daugiau papasakojo apie tautiškumą bei jo simbolius. Tuomet keliavome bulvaru (anksčiau vadintu Didžiąja kalėjimo gatve) iki buvusios mergaičių gimnazijos, kur išgirdome istoriją apie mokinių drąsą bei patriotizmą. Kitas ekskursijos objektas buvo „Aušros“ skulptūra. Šis objektas simbolizuoja pirmąjį Didžiajai Lietuvai skirtą spausdintą laikraštį „Aušra“. Taip pat sužinojome apie laikraščio padarytą įtaką Vincui Kudirkai. Toliau ekskursijos maršrutas vedė link grafo Zubovo dvaro, Prisikėlimo aikštės, Šiaulių Petro ir Povilo katedros, o ekskursiją baigėme senosiomis Šiaulių kapinėmis. Ekskursijos pabaigoje, jau galėjome įvardinti, kas yra stipriau už kalavijo plieną – tai žmonių laisvės troškimas, meilė, viltis, tikėjimas, kūrybingumas.

Renginį tęsėme mažojoje Polifonijos salėje, vaišindamiesi karšta arbata ir pica. Čia dalinomės ekskursijoje patirtais įspūdžiais, diskutavome, kas mums yra patriotizmas bei laisvė. Čia jaunimas išsakė kokių pokyčių norėtų Šiauliuose. Jų akimis žiūrint, Šiauliai turėtų būti miestas, kur kiekvienas jaunas žmogus rastų sau erdvių kūrybingai praleisti laiką. Pavyzdžiui – atnaujintame parke, rekonstruotame stadione ar jaukioje erdvėje jaunimui, kad būtų sukurta kuo daugiau vietų jų saviraiškai išreikšti.

Mums, jaunuoliams, buvo labai smagu leisti laiką kartu! Užsimezgė naujos pažintys. Iš renginio išėjome pasisėmę tikrai daug pozityvios energijos!

Viktorija Arcerytė
VšĮ „Gyvenimo sparnai“ info

[gs-fb-comments]