Įdomu žinoti

FEBĖ. I-ojo amžiaus Kenchrėjos bažnyčios diakonė

Tarptautinę moterų dieną, mums krikščionėms, visada norisi pažvelgti į šviesias Bažnyčios asmenybes moteris, kurios buvo įtakingos Kristaus bendruomenėje ir savo socialinėje aplinkoje. Šį kartą pažvelkime į Febę, Kenchrėjos bažnyčios diakonę, apaštalo Pauliaus bičiulę, bendražygę ir globėją.

Vasario 16-osios ritmu

Tuomet Viešpats vėl pakels ranką gelbėti savo tautos likutį, kuris buvo likęs Asirijoje, Egipte, Patrose… Ir bus platus kelias mano tautos likučiui, kuris išliko Asirijoje… (Iz 11, 11, 16)

Šventojo Rašto skaitiniai Advento laikotarpiui

Įžengėme į patį gražiausią metų laikotarpį, kai žiemos tamsoje ieškome vidinės šviesos, šilumos, o mūsų miestuose sušvinta aibė žybčiojančių lempučių, atsispindinčių sniego baltume. Švenčių šurmulyje laukiame ramybės. Vėl naujai ieškome dvasinio stebuklo.

IR VĖL KALĖDOS – įkvepiantis, naujas muzikinis filmas visai šeimai

Lapkričio 29 d. JAV kino teatruose bus parodytas naujas, nuotaikingas miuziklas „Ir vėl Kalėdos“ (It‘s Christmas Again, 2022). Filmo rašytoja ir režisierė Sandra Martin neatsitiktinai grįžta prie, atrodo, gerai žinomos, bet neišsemiamos kalėdinės temos. „Labai svarbu turėti šventinių pramogų, kurias galėtume žiūrėti kartu su visa šeima. Neįsivaizduoju geresnio laiko pasidalyti istorija, kaip Jėzus atėjo į Žemę, nei Kalėdos! - svarsto režisierė.

Karalienės Elžbietos II krikščioniškas tikėjimas

Teisingai valdydamas karalius sustiprina kraštą, o kas ima kyšius, griauna jį. (Pat 20,26)

Vakar į amžinuosius Viešpaties namus išėjo viena oriausių, garbingiausių ir pareigingiausių mūsų šimtmečio asmenybių – karalienė Elžbieta II (1926-2022). Ji ištikimai, atsakingai tarnavo Britanijai ilgus metus. Tokią ją atsimena Jungtinės Karalystės žmonės ir pasaulio lyderiai, kurie ją pažinojo asmeniškai. Jos gedi artimieji, karališka šeima, tauta ir visas pasaulis.

Pirmoji lietuviška knyga

1547 m. sausio 8 d. Karaliaučiuje išleista pirmoji lietuviška knyga - Martyno Mažvydo protestantiškasis "Katekizmas".

Jean’as Astruc’as – teologas ir medicinos profesorius

1684 m. kovo 19 d., gimė rašytojas, teologas, medicinos profesorius Jean'as Astruc'as (1684-1766), Prancūzijoje. Jis parašė ne tik pirmuosius mokslinius traktatus apie venerines ligas, bet tapo ir šiuolaikinio kritinio Biblijos teksto analizės metodo pradininkas. Šiandien šis metodas plačiai naudojamas Šventojo Rašto tyrinėtojų ir biblistų.

Mitologinių epų kūrėjas

1892 m. sausio 3 d., gimė įžymus rašytojas, „Žiedų valdovo“ trilogijos autorius, literatūros profesorius ir pamaldus katalikas J.R.R. Tolkienas Blumfonteino mieste, Pietų Afrikoje.

Pirmoji gyvoji prakartėlė

1223 m. gruodžio 24 d., Greccio, centrinėje Italijoje, Pranciškus Asyžietis sukūrė pirmąją gyvąją prakartėlę - Jėzaus gimimo sceną su gyvais gyvūnais. 🐑🐑🐑

Sunkūs nesenos istorijos puslapiai

Daugiau nei prieš 100 metų, 1917 m. gruodžio 17 d., bolševikų valdžia konfiskavo visą Rusijos stačiatikių bažnyčios turtą ir panaikina religijos mokymą mokyklose.

Įdomus susitikimas

1862 m. lapkričio 26 d., Vašingtone, JAV prezidentas Abraomas Linkolnas susitiko su rašytoja abolicioniste Harriet Beecher Stowe, kuri parašė garsųjį romaną "Dėdės Tomo trobelė". Rašytoja Harriet'a buvo to meto žinomo bažnyčios tarnautojo Lyman'o Beecher'io dukra.

Page 1 of 3