LAIMĖS BEIEŠKANT

2019 14 rugpjūčio

2019 metų rugpjūčio 5-9 dienomis Šiauliuose vyko vaikų dienos stovykla „Laimės beieškant”. Stovykloje dalyvavo 7-15 metų amžiaus vaikai. Stovykla buvo suskirstyta į penkias spalvas: geltoną, juodą, raudoną, baltą ir žalią, kurios pasakojo apie Dievą.

Geltonoji diena. Susirinkus vaikams, pradedame susipažinimo žaidimų maratoną ir taip geriau pažįstame vieni kitus. Vaikai sužino apie geltonos spalvos reikšmę. Žinią apie auksinę mūsų Karaliaus bei Kūrėjo karūną ir Jo begalybę vaikai išgirdo ir patyrė per žaidimus. Grįžus po pietų, leidomės į ekskursiją su gidu Gintautu Tumuliu, sekdami šviesos pėdsakais Šiaulių mieste. Dieną baigėme aptarimu bei keliais linksmais žaidimais.

Juoda diena. Dieną pradėjome linksmais žaidimais, kurie padėjo visiems pabusti. Tuoj po diskusijos, ką galėtų reikšti juoda spalva, leidomės į orientacinį žygį po Šiaulių miestą. Keturios komandos, mindamos linksmas užuominas, keliavo į skirtingas Šiaulių miesto centre esančias vietas ir atliko linksmas užduotis. Išvargę ir išalkę, tačiau geros nuotaikos, nuskubėjome pietauti. Po pietų kibome į darbus ir gamindami slaimą „Šlykštuką“ sužinojome, kad net menkiausia nuodėmė Dievo akivaizdoje užteršia mūsų širdis. Taip pat kartu su vaikais skaitėme istoriją apie Adomą ir Ievą, kurioje pasakojama, kaip pasaulyje atsirado nuodėmė.

Raudona diena – Kristaus už mus pralieto kraujo priminimas. Linksmi žaidimai, pradedant dieną, praskaidrino nuotaiką ir tuomet susitikome su mūsų svečiu Šiaulių miesto tarybos nariu Gediminu Beržiniu. Susitikimo metu vaikai išmoko prisistatyti prieš publiką, fotografuoti bei pasakyti gerą žodį, dėl kurio kiekvienos vadovės veidas pasidabino šypsena. Taip pat šią dieną surengėme 2003 metų filmo „Tiltas”, kuris sujaudino ne vieną, peržiūrą. Vėliau diskutavome apie nuostabią Dievo meilę, kurią atspindėjo filmo siužetas. Ir kartu su dailės pedagoge Jolita Dragūniene ant popieriaus lapo ryškinome tai, ką matėme.

Balta diena – menų diena. Vaidinome, šokome, piešėme bei, pirmąją dienos pusę mažomis grupelėmis praleidome virtualios realybės kambaryje, kuriame vaikai norėjo praleisti kiek įmanoma daugiau laiko. Popiet žaidėme žaidimą „Vadovai nieko nenori”, mokėmės atsiprašyti ir atleisti. Dieną užbaigėme linksmais sportiniais žaidimais. Vaikai namo išėjo apdovanoti Oskarais ir nominacijomis.

Žalia diena. Ryte aiškinomės, kas yra augimas bei prisiminėme visų stovyklos spalvų reikšmes. Papietavę žygiavome į Šiaulių universiteto botanikos sodą, kuriame vyko vaikų ir jų tėvelių fotosesija bei stovyklos uždarymas, kurio metu dalinomės šiltomis emocijomis.

Vadovai – savanoriai, Jūratė Termenienė, Viktorija Arcerytė, Bertina Dragūnaitė ir Sigita Laurutavičienė, stovyklos metu sukaupė nepakartojamos patirties bei neužmirštamų įspūdžių. O vaikai namo parsinešė ne tik pačių dažytus slaimus,  marškinėlius, akmenukus, dovanų, bet ir naujas patirtis, žinias, nepamirštamus prisiminimus, emocijas bei įspūdžius. Nepaisant to, jog kiekvieną dieną lydėjo ne tik juokas, bet ir ašaros, stovyklautojai tapo draugais ir vieni su kitais atsisveikino vildamiesi susitikti ir kitais metais. Vaikų nuoširdūs apkabinimai ir šypsenos leido vadovams greitai pamiršti nuovargį bei neapsakomai džiugino širdį.

Stovyklos rėmėjai: Šiaulių miesto savivaldybė, VšĮ „Gyvenimo sparnai“, Šiaulių bažnyčia „Tiesos žodis“, UAB „Ausnė“

Viktorija Arcerytė

[gs-fb-comments]