Įstabi popietė su menininke Loreta Valužiene

2024 25 kovo | Fotoreportažai, Įvykiai

Jau tapo gražia mūsų bažnyčios tradicija, artėjant Velykoms, Palmių sekmadienį organizuoti popietę su krikščioniu menininku, kūrėju. Šį kartą popietėje „GRIEBIUOS UŽ ŽODŽIO, KAIP UŽ ŠIAUDO“, kuri įvyko kovo 24 d., pastorė Loreta Valužienė pristatė savo kūrybos parodą. Jai talkino Jolanta Voronenkovienė atlikusi kelias subtilias dainas.

Viešnia Loreta pasakodama apie savo kūrybos darbų reikšmę visus dalyvius jautriai vedė savo gyvenimo puslapiais atskleisdama neapsakomą tikėjimo ir Dievo veikimo vertę, ir gyvenime, ir mene. Bičiuliškoje atmosferoje drauge juokėmės ir ne kartą, klausydami atviro autorės pasakojimo, nubraukėme ašarą.

Loretos darbai alsuoja originalumu, kuriuose persipina žmogiškasis paprastumas, trapumas su slėpiningu ir amžinu Dievo buvimu. Darbuose cituojamos Šv. Rašto eilutės, subtiliai įrašytos grafinės raiškos ornamentais.

Po dinamiško darbų pristatymo, autorė pakvietė dalyvius išbandyti senąją lietuvišką sodų rišimo technologiją ir patiems nusipinti geometrinę figūrą – sodą, kuris papuoš namus Velykų proga. Nors procesas nebuvo parastas, tačiau labai vertingas. Drauge praleistas laikas rišant sodą padovanojo atvirą bendrystę.

Visi buvo pakylėti dvasingo laiko ir kūrybinio proceso. Susirinkę bičiuliai sveikino Loretą ir nuoširdžiai dėkojo už įstabų pasakojimą ir pasidalinta net tik sodų rišimo patirtimi, bet ir savo gyvenimo išgyvenimais.

Nuotraukos Gintauto Tumulio

[manual_related_posts]