[vc_row][vc_column width=”1/1″]Lapkričio 19 dieną Šiauliuose vyko seminaras jaunimui „Priklausomybės“. Organizuoti tokį seminarą paskatino jaunuolių apklausos stovyklų bei sąskrydžių metu – ši tema visuomet atsidurdavo aktualiausių temų trejetuke. Dėl to po ilgo pasiruošimo ir kaupimosi buvo nuspręsta seminarą organizuoti Šiauliuose. Kodėl Šiauliuose? Tiesiog taip susiklostė situacija.

[image width=”500″ src=”https://ibaznycia.lt/wp-content/uploads/2016/12/939.jpg” style=”style-4″ position=”left” lightbox=”1″]Tačiau šventė prasidėjo viena diena anksčiau, kai jaunuoliai iš Šiaulių, Radviliškio ir Klaipėdos susirinko Radviliškio bažnyčios patalpose. Žinote, koks geras jausmas apima, kai būrys jaunuolių susirenka mažoje erdvėje – visi turi ką pasakyti, papasakoti, pasidžiaugti. Tą vakarą susirinko 28 jaunuoliai, tad susibūrimo vietoje kilo tikras šurmulys. Vakaro metu ne tik džiaugėmės, bet ir diskutavome. Jaunuoliai pasiūlė temą: Kokią įtaką mums daro mūsų mažosios nuodėmės? Džiaugiuosi, kad jaunuoliai yra pakankamai drąsūs ir atviri, – buvo tikrai gera girdėti kai kuriuos jų pamąstymus.

Na o šeštadienį į Šiaulių Polifonijos salę susirinko net apie 50 jaunuolių: be šiauliečių, klaipėdiečių ir radviliškiečių, atvyko ir grupės iš Kėdainių bei Alytaus. Buvo labai smagu visus vėl matyti.

Pranešimus skaitė Inga Remeikytė (Šiauliai), Artūras Šiukšta (Palanga), apie savo gyvenimą liudijo Artūras Bačėnas (Kuršėnai). Visus pasisakymus būtų galima apibendrinti šia Šventojo Rašto eilute: Ir nepasigerkite vynu, kuriame pasileidimas, bet būkite pilni Dvasios (Ef 5, 18).

Įsiminė kelios mintys: I. Remeikytė teigė, kad priklausomybė nėra pagydoma liga. Dažniausiai, kai žmogui dar galima padėti, jis nelabai supranta, kad tos pagalbos jam reikia, – tai antra priklausomybės stadija. Pradžioje žmogus vartoja narkotines medžiagas (ar alkoholį) tik dėl smagumo, bet kuo daugiau vartoja svaigalų, tuo mažiau malonumo jie teikia, o ilgainiui turi svaigalus vartoti ir tam, kad sugrįžtų į pirminę (normalią) būseną. Ar tu to nori?

A. Šiukšta parodė, kad dažnai aplinka mus paskatina elgtis netinkamai. Štai kad ir elektroninės cigaretės buvo sukurtos tuomet, kai pradėjo mažėti „klasikinių“ cigarečių pardavimai. Ir visa tai daroma tik siekiant pripratinti žmogų rūkyti. Daug išgirdome apie tarp jaunuolių populiarėjančių elektroninių cigarečių žalą.

A. Bačėnas atvirai pasakojo apie savo praradimus, pasirinkus netinkamą gyvenimo kelią. Taip, šiandien jis gyvena blaiviai, yra „švarus“, tačiau visgi negali susigrąžinti metų, iššvaistytų vartojant narkotikus, kai kurių santykių jau taip pat nebeatkursi…

Eduardas Gabalas[/vc_column][/vc_row]