[vc_row][vc_column width=”1/1″]Šiandien (2014 11 16) sekmadienio pamaldų metu buvo pristatytos mūsų bažnyčios keturios interneto sferos. Pristatydamas šias sferas bažnyčios administratorius Aidas Krikštaponis pradėjo nuo įvadinio žodžio, kuriame kalbėjo apie pastarojo dešimtmečio interneto plėtojimosi mastą: „Šiandien daugelis Vakarų pasaulio gyventojų nebeįsivaizduoja gyvenimo be interneto. Internete galima rasti beveik viską: nuo žaidimų iki labai rimtų profesionalių programų, nuo dainų tekstų iki mokslinių straipsnių, nuo grožinės literatūros iki naujausių pasaulio naujienų. Muzika, filmai, parduotuvės – viskas internete, net mokėjimo pavedimus galima atlikti internetu. Internete galima rasti ir daug naudingos informacijos, pavyzdžiui, jei nori pradėti bitininkauti, „Youtube“ galima rasti net ir paskaitų, kaip pačiam pasidaryti avilį. Jei žmogus įsigijo kokį sudėtingą buities prietaisą, internete galima rasti paaiškinimą, kaip jis veikia, ar panašiai.

Šiuolaikinis pasaulis greitai juda mums netikėta linkme. Tendencijos sparčiai keičiasi. Pavyzdžiui, jei žmogui iškilo svarbūs gyvenimo prasmės klausimai, ar jis ieško Dievo, dažnai naujos kartos žmogus neskuba į maldos namus (bažnyčią), bet visų pirma užsidaro savo kambarėlyje, sėda prie kompiuterio ir jungiasi prie interneto. Štai tokios šiuolaikinio pasaulio tendencijos – susirasti viską pačiam, slaptoje. Todėl mes, kaip bažnyčia, nusprendėme nelikti nuošalyje, bet taip pat bendrauti socialiniuose tinkluose, rašyti straipsnius į tinklaraščius, skelbti Evangeliją interneto svetainėse…

Šiuo metu bažnyčia jau darbuotojasi šiuose interneto laukuose:
– socialiniuose tinkluose (Facebooke, Google Plus, Twitteryje);
– pastorė Anželika Krikštaponienė rašo tinklaraštį (www.ramioslankos.lt);
– nuo 1993 metų veikiantis mūsų bažnyčios krikščioniškasis knygynas jau keliolika metų turi ir interneto parduotuvę – šiuo metu pristatytas naujas šios svetainės – www.elknygynas.lt – dizainas;
– na o šiandien debiutuoja ir mūsų bažnyčios interneto svetainė www.ibaznycia.lt“, – džiaugėsi Aidas Krikštaponis.

Kalbėdamas apie pastorės Anželikos tinklaraštį (www.ramioslankos.lt), Aidas paminėjo, kad mintis kilo sukurti tokį puslapį, nes pastorė per daugelį tarnystės metų sukaupė nemažai straipsnių, akademinių tekstų, klausimų – atsakymų formos straipsnių, pamokslų. Buvo nuspręsta viską „sukelti“ į vieną archyvą. Tokiu būdu, šių metų pradžioje, gimė pastorės tinklaraštis, kuris pastoviai pildomas naujomis publikacijomis. [image width=”300″ height=”176″ src=”https://ibaznycia.lt/wp-content/uploads/2014/11/zemelapis.jpg” style=”no-style” position=”left” lightbox=”1″]Pranešėjas parodė pasaulio žemėlapį, kuriame matėsi iš kokių šalių apsilanko „Ramiose lankose“. Ne tik visa Lietuva padengta apsilankymų „burbuliukais“, bet gausūs lankytojų srautai „ateina“ iš Didžiosios Britanijos, Airijos, kitų Europos šalių, taip pat ir iš JAV, net iš Indijos yra pastovus lankytojas, iš Australijos ir kitų šalių…

Aidas paminėjo dar keletą raktinių žodžių, kurių pagalba per paieškos sistemas patenkama į www.ramioslankos.lt tinklaraštį, tai: kodėl vyrai nekuria šeimų; išmintinga žmona; po mintį kasdien; priklausomybė pornografijai; krikščioniškos pažintys; vyro ir moters sukūrimas; rami širdis; kaip atleisti išdavusiam vyrui; širdies ramybė…> ir daugelis kitų žodžių junginių, kurie atveda į minėtą tinklapį.

Taip pat pranešėjas pristatė Krikščioniškąjį knygyną (www.elknygynas.lt). Paminėjo, kad į šį knygyną kreipiasi ne tik Lietuvos žmonės, bet knygas užsako ir svetur gyvenantys lietuviai. Gausiai knygas perka gyvenantys Didžiojoje Britanijoje, Airijoje. Taip pat pirkėjų atsiranda ir iš kitų Europos šalių, JAV, net ir iš Australijos.

Galiausiai A. Krikštaponis pristatė naujai debiutuojančią svetainę, tai – bažnyčios „Tiesos žodis“ tinklapį (www.ibaznycia.lt). Kalbėdamas jis paminėjo, kad šiuolaikiniame pasaulyje būtina vietinei bažnyčiai turėti savo interneto svetainę. Pavyzdžiui, atvykęs žmogus į miestą pasisvečiuoti ar pastoviam gyvenimui, nežinodamas nei vienos bažnyčios, greičiausiai visų pirmą eis prie interneto ir čia ieškos vietinės bažnyčios paieškos sistemoje. Tad, jei vietinė bažnyčia yra internete ir ne vienerius metus aktyviai joje „darbuojasi“, tuomet greičiausiai būtent ją ir pamatys ieškantysis.

Naujoje svetainėje bus publikuojamos naujienos, renginiai, pamokslai, fotoreportažai, pastorės žodis, giesmės, tarnautojų komanda, tarnysčių laukų pristatymai, bažnyčios kalendorius.

ibaznycia.lt INFO[/vc_column][/vc_row]