[vc_row][vc_column width=”1/1″]Įsibėgėjus vasarai, birželio 28 d., Šiaulių bažnyčia “Tiesos žodis” rinkosi neįprastoje vietoje – po atviru dangumi, saulėtoj pušyno aikštelėj šalia Juodlės ežero. Tokios bandruomeninės išvykos vasaros laikotarpiu jau tapo gražia tradicija. Kadangi devyni tikintieji apsisprendė pašvęsti savo gyvenimą Kristui ir patvirtinti šį pasirinkimą Krikštu vandenyje, šykart bažnyčios išvyką į gamtą pavadinome Krikšto švente.

[image width=”450″ src=”https://ibaznycia.lt/wp-content/uploads/2015/06/091.jpg” alt=”Pastorė Anželika” style=”style-4″ position=”right” lightbox=”1″]Šventė prasidėjo dar bekeliaujant į išvykos vietą – dėkojome Viešpačiui už nuostabų orą! Susibūrę šlovintojai išsitraukė savo arfas, t. y., styginius instrumentus – kankles ir gitarą, pradėjo šlovinti, pastorė Anželika pamokslavo remdamasi Šv. Rašto ištrauka iš Apaštalų darbų 16 – ojo skyriaus, apie kalėjimo prižiūrėtojo atsivertimą. Kalėjimo prižiūrėtojas, sukrėstas Dievo stebuklo, puola po Pauliaus ir Silo kojomis atgailaudamas ir klausdamas, ką jis turėtų daryti, kad būtų išgelbėtas. Jie atsakė: “Tikėk Viešpatį Jėzų Kristų ir būsi išgelbėtas tu ir tavo namai”. Ir jie skelbė Viešpaties žodį jam ir jo namiškiams. Tą pačią nakties valandą jis pasiėmė juos, nuplovė jų žaizdas ir nedelsiant kartu su visais saviškiais buvo pakrikštytas. (Apd 16, 31 -33“).

“Krikštas yra Kristaus sekimo ir mokinystės sąmoningas patvirtinimas. Jis simbolizuoja apvalymą nuo nuodėmės ir mūsų apsisprendimą priklausyti Kristui bei bažnyčiai, gyventi kasdien pagal Jo paliktą pavyzdį mums.” – akcentavo pastorė.

Po pamokslo visi apsisprendusieji pašvęsti savo gyvenimą Kristui meldėsi atgailos malda. Tada visa bendruomenė, lydėdama savo naujatikius, patraukė ežero link, kur įvyko įtikėjimo užtvirtinimas vandens krikštu.

[image width=”450″ src=”https://ibaznycia.lt/wp-content/uploads/2015/06/38.jpg” alt=”Šiupinys” style=”style-4″ position=”left” lightbox=”1″]Po vandens krikšto susibūrėme prie vaišių stalo, vėliau sutuoktiniai buvo kviečiami keliauti “Meilės taku” aplink Juodlės ežerą. Kol poros keliavo, likusieji ant laužo virė šiupinį, žaidė tinklinį, pynė vainikus, uogavo, giedojo giesmes, džiugiai bendravo. Sugrįžus sutuoktiniams, atidarėme “turgelį” – moterys ir merginos apsikeitė drabužiais, avalynę sau, savo namiškiams, o virija žaidė petankę.

Išvykoje dalyvavo gausus mūsų bendruomenės tikinčiųjų būrys, vyriausia dalyvė – sesė Aleksandra (85 metai), jauniausia – Ema (2,7 metai). Dieną prieš Krikšto šventę jaunuoliai dalyvavo žygyje dviračiais ir puikiai paruošė vietą gamtoje bendruomenei susiburti.

Laikas Viešpaties ir gamtos prieglobstyje pralėkė akimirksniu. Buvo gera pasijausti gamtos dalimi, šlovinti Kūrėją natūralioje aplinkoje – be stiprintuvų ir mikrofonų, su paukščiais drauge… Dėkojame Jam už Jo gerumą ir malonę būti drauge bei priimti vienas kitą su meile.

Rūta Tumulienė

[/vc_column][/vc_row]