Mitologinių epų kūrėjas
1892 m. sausio 3 d., gimė įžymus rašytojas, „Žiedų valdovo“ trilogijos autorius, literatūros profesorius ir pamaldus katalikas J.R.R. Tolkienas Blumfonteino mieste, Pietų Afrikoje.
Pasakytina šiek tiek daugiau svarbių detalių apie Tolkieno asmenybę ir gyvenimą. Johnas Ronaldas Reuelis Tolkienas (1892–1973) buvo vienas svarbiausių savo meto anglų kalbos tyrinėtojų, kuris specializavosi senojųjų ir vidurinių amžių anglų kalbose. Jis dirbo Oksfordo universitete anglosaksų (senosios anglų kalbos) profesoriumi, buvo puikus pasakotojas, sekęs savo vaikams daug sukurtų mitologinių istorijų, kurios vėliau buvo užrašytos ir išspausdintos. Tarp jų garsiausios „Hobitas“ (1937 m.) ir „Žiedų valdovas“ (1954–1955 m.). Tai sugalovotos epinės priešistorinės epochos mūsų pasaulio versijos. Tolkieno sukurtas unikalus mitologinis pasaulis buvo pavadintas Vidurio žemės pavadinimu. Jame gyveno vyrai ir moterys, taip pat mitinės būtybės – elfai, nykštukai, troliai, orkai arba goblinai ir, žinoma, hobitai. Tos mitinės tautos kalbėjo autoriaus sukurtomis kalbomis. Nors Tolkieną reguliariai kritikavo to meto Anglų literatūros sąjungos atsovai, išskyrus garbingas išimtis, vis tik milijonai skaitytojų visame pasaulyje iš karto pamėgo šiuos epinius Tolkieno kūrinius ir buvo pakerėti fantastinio pasakojimo, kuris puoselėja amžinas vertybes – draugystę, nuolankumą, drąsą, pasiaukojimą bei kovą tarp gėrio ir blogio, kuri vyksta kiekvieno herojaus širdyje, o taip pat ir mumyse, žmonėse, epinių pasakojimų skaitytojuose. Kiek vėliau šios istorijos buvo ekranizuotos filmuose.
Šeštajame dešimtmetyje Tolkienas tapo besikuriančios „kontrkultūros“ dalimi dėl to, kad jis rūpinosi aplinkosaugos problemomis. 1997 m. jis pateko į tris Didžiosios Britanijos apklausų viršūnes, kurias surengė „Channel 4 / Waterstone‘s“, „Folio Society“ ir didžiausias Jungtinės Karalystės mokslinės fantastikos žiniasklaidos žurnalas „SFX“.
Paruošė pastorė Anželika