Labas, Jonai, žinau, kad lapkričio viduryje Telšiuose vykusiame festivalyje „Sielos“ debiutavo neseniai įsikūrusi muzikinė grupė Kilogramas dangaus. Papasakok, kaip gimė grupė, kaip sugalvojote tokį nestandartinį pavadinimą? Ką reiškia Kilogramas dangaus?

Visi grupės nariai (Jonas Tumulis, Inga Plungytė, Mindaugas Žičkus ir Titas Jukšta) jau ne vienus metus tarnauja šlovinimo tarnavime Šiaulių bažnyčioje Tiesos žodis ir šlovina Dievą pamaldų metu. Prieš kelerius metus pradėjome repetuoti kaip jaunimo šlovinimo grupė. Ne kartą tiek maldoje, tiek giedodami giesmes kartu patyrėme antgamtinį Dievo prisilietimą, buvome apsvaigę nuo Šventosios Dvasios, panirome į Viešpaties vedimą ir artumą. Todėl tiek tarnaudami pamaldų metu, tiek pasirodydami kur kitur trokštame, kad Dievas būtų kartu ir, jei tokia bus Jo valia, per mus „dalintų dangų“. Taip ir gimė pavadinimas – KILOGRAMAS DANGAUS.

Jonai, nuo paauglystės skambini gitara, esi sukūręs savo giesmių ir dainų. Papasakok, kaip pradėjai vystyti savo pomėgį muzikuoti? Ką tau, jaunam žmogui, reiškia kurti giesmes, kurias giedame bažnyčioje?

Skambinti gitara išmokau bažnyčioje. Čia pradėjau groti ir man tai labai patiko – tai suteikia didžiulį malonumą. Norėjau išmokti taip groti, kad paėmęs į rankas gitarą išreikščiau, kaip tuo metu jaučiuosi. Neseniai pradėjau rašyti ir tekstus sukurtoms melodijoms – taip gimė ir kelios giesmės.

Kaip vertini jūsų grupės debiutinį pasirodymą „Sielose“?

Apie dalyvavimą festivalyje Sielos galvojome jau kelerius metus. Pagaliau, atrodo, prisiruošėme… Juolab, kad jau turime ir autorinių kūrinių. Debiutu džiaugiuosi – jam nuoširdžiai ruošėmės. Festivalyje praleistas laikas buvo tikrai nuostabus. Smagu, kad toks krikščioniškas renginys vyksta Lietuvoje.

Ar kaip grupė Kilogramas dangaus turite kokių planų? Ko palinkėtum sau, grupės nariams ir jūsų gerbėjams?

Kokie mūsų planai? Priimame visus pasiūlymus koncertuoti arba vesti šlovinimo tarnavimą bažnyčiose. Kadangi visų pirma esame šlovinimo grupė, pirminis mūsų tikslas – tarnauti bažnyčios pamaldų metu, o jei Dievas laimins mūsų norą groti kitose erdvėse, manau, atsiras ir progų.

O visiems palinkėčiau to paties – daugiau dangaus žemėje!

Nuoširdžiai dėkoju tau, Jonai, už smagų interviu. Džiaugiuosi, kad studijuodamas universitete aktyviai užsiimi kūrybine veikla ir atsidavęs tarnauji bažnyčioje. O tavo palinkėjimas – daugiau dangaus žemėje – atliepia ir mūsų Viešpaties maldą „Tėve mūsų“, kurioje esame kviečiami melstis – tebūnie Tavo valia, kaip danguje, taip ir žemėje.

Tad išties, artėjant Kalėdoms tegul dangaus žemėje būna daugiau!..

Kalbino pastorė Anželika Krikštaponienė