[vc_row][vc_column width=”1/1″]Saulėtą ir šiltą Sekminių pavakarę (2015 m. gegužės 24 d.) Šiaulių miesto Prisikėlimo aikštę perskrodė elektrinių gitarų garsai ir būgnų ritmai, patraukdami šiauliečių dėmesį į neįprastą renginį – iš pirmo žvilgsnio, gana ekscentrišką teatralizuotą šou.

Šiaulius aplankė dvi krikščioniškos roko muzikos grupės: „Nuteki“ ir „No Longer Music“. Po nepriklausomybės atkūrimo mūsų miestas tokio reginio dar nebuvo matęs. Nors Prisikėlimo aikštėje yra nuolat organizuojami įvairūs koncertai, pasirodymai ir miesto šventės, šis įvykis buvo kitoks. Pirmą kartą Šiauliuose centrinėje miesto erdvėje, prie savivaldybės ir katedros, atvirai skambėjo krikščioniška žinia apie nuodėmių atleidimą per Kristų, įvilkta į šiuolaikiškiausias kultūrines formas.

Šių dviejų grupių muzikinį-evangelizacinį turą per Lietuvą organizavo radijas X-FM, pakviesdamas šešių mūsų tautos miestų evangelines bažnyčias aktyviai dalyvauti ir remti renginį. Savaitės turas prasidėjo Telšiuose gegužės 19 d., tuomet kėlėsi į Klaipėdą (20 d.), po to – į Kauną (21 d.), Vilnių (22 d.), Panevėžį (23 d.) ir užsibaigė Šiauliuose (24 d.), supindamas Evangelijos sklaidos grandinę, nusidriekusią iš Lietuvos vakarų į rytus ir šiaurę.

[image width=”400″ src=”https://ibaznycia.lt/wp-content/uploads/2015/05/081.jpg” alt=”No Longer Music ir Nuteki” style=”style-4″ position=”left” lightbox=”1″]Koncertą pradėjo jaunuolių grupė „Nuteki“ iš Baltarusijos, kurie atliko tris lyriškas roko dainas apie gyvenimo kelią, Dievą esantį visur, apie Tą, kuris visada yra šalia. Viena iš giesmių kanale „Youtube“ pasiekė rekordinį peržiūrų skaičių – ja susidomėjo daugiau negu 700 tūkst. klausytojų. Grupės lyderis nuoširdžiai sveikino visus susirinkusius ir ragino kartu dainuoti, ploti, koncerte dalyvauti nuo pirmų akimirkų. Atlikėjas pastebėjo: „Šaunus vakaras po atviru giedru dangumi didžiulėje aikštėje, kur visi susirinkę galime jaustis kaip viena didelė šeima, nors esame iš skirtingų tautų“. Šie žodžiai sušildė klausytojus ir per aikštę nuvilnijo maloni atsipalaidavimo banga.

Po „Nuteki“ pasirodymo buvo pristatyta tarptautinė grupė „No Longer Muzik“ (NLM), kuri, bendradarbiaudama su bažnyčiomis, koncertuoja JAV, Europos šalyse, Artimuosiuose Rytuose, ir šiuo metu skinasi kelią į Aziją. Šį kolektyvą sudaro menininkai iš įvairų šalių: muzikantai, aktoriai, šokėjai, gimnastai. Jų pasirodymui būdingas meninių priemonių įvairumas ir dermė, šiuolaikinių efektų gausa, profesionali gyva muzika ir dainavimas, šokis ir drama, laisvas komunikavimas su publika. Visi šie vizualiniai ir garso komponentai pritraukia dideles minias atvirose miestų erdvėse, o žiūrovus įtraukia į bendrą patyrimą su atlikėjais. Jų pagrindinis tikslas – šiuolaikine muzikos bei vizualine kalba skelbti Evangelijos esmę – Dievo meilę žmonijai, atperkančią Kristaus mirtį ant kryžiaus už mūsų nuodėmes ir išteisinantį prisikėlimą.

[image width=”400″ src=”https://ibaznycia.lt/wp-content/uploads/2015/05/No-Longer-Music-ir-Nuteki.jpg” alt=”No Longer Music ir Nuteki” style=”style-4″ position=”right” lightbox=”1″]NLM susirinkusiems parodė kvapą gniaužiantį šou. Nuo pat pradžios jų pasirodymas, prasidėjęs scenoje intensyviu teatralizuotu reginiu, prikaustė žiūrovų dėmesį ir išlaikė jį iki pat koncerto pabaigos. Minia kartu pulsavo su muzikos rimtais, šviesų ir vaizdo efektais, šoko, dainavo, plojo, gyvai reagavo į dramos, netradicinio pasakojimo elementus. Pasirodyme staiga išdygdavo šiuolaikiniai kultūros herojai: „nindzės“, „supermenai“, robotai, ugnies fakyrai, ir breiko šokėjai. Galiausiai visi nuščiuvę stebėjo modernios dramos kulminaciją – Kristaus nukryžiavimo už žmonijos nuodėmes dramą ir prisikėlimo triumfą.

Dauguma žiūrovų neliko abejingi Evangelijos žiniai, pateiktai modernia muzikine-teatralizuota forma. Atlikėjų paraginti, įvairaus amžiaus žmonės noriai meldėsi. Po to visi susikibo rankomis į vieną didelį ratą ir grupės vadovas, kuris taip pat yra ir dainininkas bei evangelistas už visus pasimeldė bei paragino pabendrauti su krikščionimis iš Šiaulių bažnyčių bei grupių atlikėjais.

Šiauliuose šį renginį rėmė Laisvųjų krikščionių bažnyčia, „Tiesos žodžio“ bažnyčia ir liuteronų bendruomenė. Po koncerto jaunimas dar ilgai kalbėjosi su atlikėjais, dalinosi įspūdžiais, rinko autografus. Vyresni žmonės šnekučiavosi apie koncerte išgirstą žinią. Užsimezgė draugiški kontaktai tarp žmonių, kurie, tikimės, nenutrūks ir ateityje.

[image width=”400″ src=”https://ibaznycia.lt/wp-content/uploads/2015/05/39.jpg” alt=”No Longer Music ir Nuteki” style=”style-4″ position=”left” lightbox=”1″]Prie renginio prisidėjusios bažnyčios džiaugėsi, kad Sekminių dieną turėjo tokią nuostabią Evangelijos šventę ne tik bendruomenių jaunimui, bet ir visam miestui, kai muzika ir Dvasia liečiasi prie širdžių. Renginio organizatorius Remigijus Jucevičius pasidžiaugė, kad Dievas apvainikavo visą turą per Lietuvą koncertu Šiauliuose. O atlikėjai, iš viso 25 žmonės, susidėję garso aparatūrą ir sukrovę savo mobilią sceną į kelioninį vilkiką, išvyko toliau vykdyti savo misiją į Latviją, Estiją, Rusiją, Lenkiją, Vokietiją, Šveicariją, Italiją, Prancūziją, Ispaniją ir kt. šalis, po kurias keliaus visu šiltuoju metų laiku.

Mane, kaip bažnyčios pastorę, nustebino šios grupės lankstumas ir gebėjimas perteikti Evangelijos esmę aiškiai, suprantamai ir šiuolaikiškai. Tenka pripažinti, jog neretai įprastos religinės formos ir krikščioniškos kalbos šablonai, deja, šiuolaikiniam žmogui ne atveria Kristaus aukos tikrumo, bet pridengia jį. Bažnyčiai nuolat tenka mąstyti ir ieškoti, kaip suprantamai ir palydint Dvasios jėgai kalbėti žmonėms apie Dievo meilę savo kartoje.

<… Mūsų Evangelija neatėjo pas jus vien tik žodžiais, bet su jėga ir Šventąja Dvasia, ir su tvirtu įsitikinimu (1 Tes 1, 5).

Pastorė Anželika Krikštaponienė

Nuotraukos Gintauto Tumulio

[/vc_column][/vc_row]