“NURIMSTU IR SKAITAU” – MANO NUOTRAUKA

2020 8 gruodžio | Įvykiai

(Iliustracija Gintauto Tumulio)

Advento laikotarpiu ne kartą sustojame ir laukiame Kalėdų melsdamiesi, skaitydami, giedodami ar bendraudami su savo artimaisiais. Šį kartą skirkime dėmesį knygoms, kurias šiuo metu skaitome. Skirtingais mūsų gyvenimo laikais skirtinga knyga gali tapti pakeleive, drauge, guodėja, mokytoja ir įkvepėja. Kokią knygą dabar skaitai?

KVIEČIAME kiekvieną norintį pasidalinti savo skaitymo akimirkomis, įkeliant savo nuotrauką su knyga ir citata iš jos komentaruose pagal temą “Nurimstu ir skaitau” (šią temą Facebook’e rasite čia).

Aktyviai dalyvaukime keldami nuotraukas ir pamėgdami jas, komentuodami paminėtas knygas. Rinkime mums įdomiausią nuotrauką ir knygą. 😍👀🌅📷🧡💛💚💙👈

Šios savaitės pabaigoje (šeštadienį, 2020 12 12), išrinksime nuotrauką – laimėtoją, kuri surinks daugiausiai patiktukų, komentarų. Nuotraukos-laimėtojos autorius gaus dovaną nuo Krikščioniškojo knygyno – knygą Gary Chapman. “Septyni meilės dėsniai”.

Linas Atgalainis
Kadangi knygos kitos šiuo metu neskaitau, bent jau Bibliją stengiuos pasiimti. Noriu naujai pažvelgti į gimimo istoriją. Praktiškai kas met šiuo metu tai darau sąmoningai. Nesinori, kad ši stebuklinga istorija taptų savaime suprantama. Ten yra ir faktų, ir juoko, ir dramos…
Žodžiu, stebiuosi kartu su Marija – “ką reiškia šis pasveikinimas?”.. 🙂
Luko 1:1-29

Anželika Krikštaponienė
Simone Weil – vienas šviesiausių XX a. protų, žydų kilmės prancūzų filosofė, teologė, kuri kęsdama nuolatinius kūno skausmus, patyrė nuostabų Dievo meilės aplankymą. Jos tekstai asmeniški, estetiški, tyrinėjantys pasaulį, ir gilūs, ir paprasti.
Knyga “Dievo laukimas” veda mąslų žmogų prie asmeninio santykio su Dievu:
“Siela ieško tik sąlyčio su pasaulio grožiu arba, dar aukštesniame lygmenyje, su Dievu; bet kartu jo vengia. Kai siela ko nors vengia, ji visada vengia arba bjaurasties siaubo, arba sąlyčio su tuo, kas iš tiesų tyra.” (116 psl.)
***
“Vienintelis realus grožis, vienintelis grožis, kuriame realiai yra Dievas, – tai visatos grožis.
Visata graži, kaip būtų gražus tobulas meno kūrinys, jei egzistuoja bent vienas vertas tokio pavadinimo.” (117 psl.)

Rolandas Žinevičius
Žvilgtelėkime į šią kuklią lentynelę, kuri spinduliuoja į slapčiausias mano esaties kerteles.
Pirma knyga. Viktoras Suvorovas,”Gyvatėdis”
Ištraukos:
– Neduok, Dieve, kiaulei ragų, o vergui ponystės. (35psl.)
– Laimingas tas, kas girdi muziką sapne. (27psl.)
***
Antra knyga. Henrikas Puskunigis, “Rinktinės pasaulio čempionų partijos”
Ištraukos :
– Didis šachmatininkas žino savo kūrybos vertę, žino, kad geriausią partiją jis dar tik rengiasi sužaisti.
– Žaisdavo taip, kaip skambina talentingas pianistas smūgiais per klavišus sukuriantis muzikinį vaizdą, neišskirdamas pavienių garsų… Jo šachmatiniam skoniui buvo visiškai svetimi pigūs, paviršutiniški efektai. (40psl.)
***
Ir trečia įstabi knyga, man didelis atradimas.
Antoine de Saint-Exupery, “Karo lakūnas”
Ištraukos:
-Ta meilė iš pradžių nepastebima. Meilė, kurią dažniausiai vaizduojamės, verda aistra. Bet aš turiu omenyje tikrą meilę: santykių tinklą, kuris daro žmogų žmogumi. (127psl.)
– Vėjas javų lauke visada panašus į vėją jūroje. Bet vėjas javų lauke, mums atrodo stipresnis: varpas lenkdamas, jis apskaičiuoja turtą, numato ateitį. Taip vyras glamonėja žmoną, ramiai ranka braukdamas jai per plaukus.
-Duona turi tiek paskirčių! Prie bendro stalo laužoma duona mums yra tapusi žmonių vienijimosi priemone. Vargo ištiktam duodama duona mums yra tapusi užuojautos išraiška. Nėra gardesnės duonos už tą, kuria dalijiesi su kitais. Bet štai šiai visagalei dvasinei duonai, šiam dvasiniam penui, kuris gims šiame javų lauke, gresia pavojus. Juk duona tai kaip ir aliejus žibinte. Ji virsta šviesa. (129psl.)
Smagių kelionių knygų lobynuose. 🙂

Gintas Tumas
„Nepasitenkinimas kyla dėl žiniasklaidoje kuriamo įvaizdžio, kad „sėkmės“ asmeniui nereikia dirbti. Teisybė, kai kurie turtuoliai neprivalo užsidirbti pragyvenimui, tačiau ir jiems reikia turėti veiklos. Matot, dieviškas tikslas, kuriam visa yra sukurta, neatsižvelgia į tai, kiek banko sąskaitoje pridėta pinigų.“
J.D. Jakes, „Stiprybė yra tavo tikslas“, 20 psl.

Deividas Koncius
“Ne visada tie žmonės, kurie pradžioje būna išmintingiausi, pabaigoje būna išmintingiausi.”
Carol S. Dweck, “Mindset”, 5 psl.

Liana Koncienė
Dale Carnegie “Nustok nerimauti, pradėk gyventi”.
“Fizinį darbą atliekantis žmogus dirbs našiau, jei dažniau ilsėsis”. Išbandžiau tą principą dirbdama prie PC, veikia 100 % !”

Jurgita Žinevičienė
Nuostabi, įkvepianti knyga… skatinanti dėkingumą… Labai tinkanti adventiniam laikotarpiui 🙂

Jolanta Plungienė
Peter Scazzero,”Emociškai brandus dvasingumas”
“Tikroji laisvė ateina, kai mums nebereikia būti ypatingiems kitų žmonių akyse, nes žinome, kad esame verti meilės ir pakankamai geri.” (92 psl.)

Darius Plungė
Paul Washer,”Evangelijos jėga ir žinia”
“Žmogaus širdį Dievas sukūrė taip, kad ji būtų Jo buveinė, todėl jos niekada neužpildys niekas kitas, išskyrus Dievą.” (128 psl.)

[Fancy_Facebook_Comments]