Paauglių žygis „Kur dingo Kristaus kūnas?“

2023 22 balandžio | Fotoreportažai, Įvykiai

Praėjus vos savaitei po Velykų, balandžio 14 d., bažnyčios paaugliai buvo pakviesti į žygį dar kartą paminėti Kristaus prisikėlimo šventę. Sutikę išsigandusį Jėzaus kapo sargybinį jaunieji žygiuotojai gavo užduotį išsiaiškinti, kur dingo Kristaus kūnas. Keliaudami Kurtuvėnų miškais jie prisiminė Kristaus gyvenimo istoriją ir ieškojo užuominų apie Kristaus kūno dingimą.

Nuėjus pirmuosius kilometrus žygeivių žvilgsnis buvo nukreiptas į Jėzaus ištartus žodžius apie save. Prisiminėme, dėl ko Jėzus atkeliavo į Jeruzalę ir žaidimo forma mokėmės atskirti tiesą nuo melo.

Antroji stotelė buvo skirta Kristaus atėjimui į Jeruzalę. Skaitėme Biblijos ištrauką, kurioje žmonės šlovino Kristų ir klojo palmių lapus Jam po kojomis. Gavę įvairias užduotis stengėmės tinkamai panaudoti mums suteiktus daiktus.

Stabtelėjus trečiąjį kartą buvo rasti Kristaus žodžiai paskutinės vakarienės metu: „Trokšte troškau valgyti su jumis šią Velykų vakarienę prieš kentėdamas. Sakau jums, nuo šiol aš daugiau jos nebevalgysiu, kolei ji išsipildys Dievo karalystėje“ (Lk 22,14-16). Jauniesiems žygiuotojams buvo skirta užduotis parengti kuo skanesnę vakarienę priešininkų komandai ir taip parodyti meilę savo artimui.

Ketvirtoje stotelėje paaugliai rado Jėzaus mokinio Petro žodžius, kuriais jis išsižadėjo Jėzaus. Kalbėjome apie Kristaus laikus ir svarstėme, kodėl Petras išsigando ir išsižadėjo savo Mokytojo.

Kita stotelė buvo skirta prisiminti Kristaus nukryžiavimą. Iš rastų medžiagų paaugliai pastatė kryžių ir skyrė laiko apmąstyti savo nuodėmes. Jas užrašę ant lapelių, sudėjo šalia kryžiaus. Lapeliai buvo sudeginti kaip simbolis, jog visos paauglių nuodėmės yra atleistos dėl Kristaus aukos.

Sustojus paskutinįjį kartą buvo rastas ir atsakymas į klausimą, kur dingo Jėzaus kūnas. Čia žygeiviai pastebėjo žodžius, liudijančius apie Kristaus prisikėlimą. Iš tiesų Jėzus sakė tiesą. Jis atėjo į žemę tam, kad mirtų už mūsų nuodėmes ir prisikeltų iš mirusiųjų įrodydamas, jog mirtis nebeturi galios, o mūsų nuodėmės yra atleistos.

Džiugia Kristaus prisikėlimo žinia paaugliai grįžo į stovyklavietę, vaišinosi maistu, keptu ant laužo, ir smagiai šnekučiavosi.

Dėkojame Dievui ir prisidėjusiems tarnautojams už palaimintą, prasmingą ir džiugų laiką viso žygio metu!

Skaistė Termenienė

[manual_related_posts]