[vc_row][vc_column width=”1/1″]Saulėtą šeštadienio rytą (birželio 10 d.) saujelė bažnyčios moterų ir keletas jaunuolių džiugiomis širdimis ruošėsi vaikų klubo „Galimybių sala“ atidarymui. Jau prieš 11.00 val. laivo kapitonas su pagalbininkais laukė vaikų prie „Polifonijos“ salės įėjimo. Laukėme nekantriai ir tikėdami, kad tai, ką darome, darome ne veltui ir su Dievo vedimu, tad vaikams nepasirodžius, visa laivo įgula nusprendėme susiskirstyti po du ar tris ir eiti į gatves ir parkus ieškoti mažųjų, o juos suradę kviesti į šventę.

Už gero pusvalandžio visi sugrįžome, o į atidarymo šventę atėjo jauna mama su dviem vaikais. Vaikai susipažino su kapitonu ir jo įgula, žaidė įvairius žaidimus, pynė draugystės apyrankes. Tokia buvo įžanga į „Galimybių salos“ klubo atidarymą, o vėliau šio projekto vadovė Jūratė Termenienė supažindino visus su klubo veikla ir keliamais tikslais.

[image width=”550″ src=”https://ibaznycia.lt/naujas/wp-content/uploads/2017/06/07-1.jpg” style=”style-4″ position=”left” lightbox=”1″]„Galimybių sala“ – tai vieta, kur vaikučiai iš socialiai pažeidžiamų šeimų galės leisti šeštadienius draugiškoje ir šiltoje aplinkoje su kitais vaikais, kvalifikuotais pedagogais ir apmokytais savanoriais. Vaikams bus organizuojamos trumpos išvykos, žygiai, jie dalyvaus sportinėse rungtyse, mokysis įvairių rankdarbių technikų, drauge gamins maistą, žiūrės filmus. Per visa tai jie tai pat mokysis bendravimo, klausymosi meno, komandinio darbo principų, puoselės draugiškus santykius, mokysis analizuoti įvairias situacijas filmų peržiūrose ir diskusijose. Įvairiose veiklose bus ugdomos vaikų dvasinės vertybės, bendruomeniškumas ir empatija.

Po klubo veiklos pristatymo Gražina Montvydaitė VšĮ „Gyvenimo sparnai“ vardu visus pasveikino atidarymo proga, linkėjo toliau sėkmingai darbuotis vaikų labui ir kvietė prie vaišių stalo.

Tikime, kad esame įrankiai Viešpaties rankose ir norime, kad Jis mus naudotų Šiaulių mieste. Mūsų tikslas ne tik sukurti erdvę socialiai pažeidžiamiems vaikams praleisti laiką saugioje aplinkoje, bet ir rūpintis jų dvasine, psichologine, socialine bei fizine sveikata.

Ne jūs mane išsirinkote, bet Aš jus išsirinkau ir paskyriau, kad eitumėte, duotumėte vaisių ir jūsų vaisiai išliktų, – kad ko tik prašytumėte Tėvą mano vardu, Jis jums duotų. (Jono 15:16)

[image width=”550″ src=”https://ibaznycia.lt/naujas/wp-content/uploads/2017/06/11-1.jpg” style=”style-4″ position=”left” lightbox=”1″]Nepaisant to, kad į atidarymo šventę atėjo tik keletas vaikų, žodis apie „Galimybių salą“ buvo paskleistas plačiau ir tikimės, kad ateinančiais šeštadieniais sulauksime daugiau mažųjų. Jei žinote šeimų, kurių vaikams tokia aplinka ir veikla šeštadieniais būtų labai reikalinga, prašome jiems papasakoti apie „Galimybių salą“, kur jie bus laukiami kiekvieną šeštadienį 11.00 val. „Polifonijos“ salėje (adresas: Aušros al. 15, Šiauliai). Nesame griežtai apibrėžę vaikų amžiaus, todėl mūsų veikla ir užsiėmimai priklausys nuo to, kokie vaikai ateis. Laukiame tiek mažiukų, tiek jau paūgėjusių vaikų ar paauglių.

Ir visa, ką bedarytumėte žodžiu ar darbu, visa darykite Viešpaties Jėzaus vardu, per Jį dėkodami Dievui Tėvui. (Kolosiečiams 3:17)

Iveta Ilevičiūtė

[/vc_column][/vc_row]