Stovykla “Tu Ne Vienas!” (video)

2021 16 rugpjūčio | Fotoreportažai, Įvykiai

Rugpjūčio 6-8 dienomis Kuprių kaime svetingų šeimininkų Termenų sodyboje glaudėsi 18-os paauglių turistinė stovykla ,,Tu Ne Vienas“. Stovyklos organizatorės, būrių vadovės Jūratė Termenienė ir Sigita Laurutavičienė vaikus subūrė siekdamos drauge su jais ieškoti atsakymų į svarbius klausimus, mokyti dvasinių, tikėjimo tiesų, skatinti aktyviai judėti. Nors visas tris stovyklos dienas gausiai lijo, idėjos sumanytojai bei savanoriai su dar didesniu ryžtu ir užsidegimu tarnavo mažiesiems draugams.

Pirmoji diena prasidėjo susipažinimu su sodybos šeimininkų testamentu, kuriame buvo išdėstytos sodybos naudojimosi taisyklės, pasitvarkymai. Kiekvienas, trokštantis būti stovyklos dalimi, sutinkantis laikytis testamento nurodymų, privalėjo tą sutikimą patvirtinti paštakos antspaudu.

Vadovė Sigita bei savanoriai Gustas Termenas, Orentas Termenas, Saliamonas Krikštaponis, Matas Gabalas vedė susipažinimo ir komandinius žaidimus.

Kūrybines dirbtuves vedė Austėja Laurutavičiūtė ir Raminta Arcerytė. Austėja pastatė hip-hop šokį ,,Apreiškimas“, o Raminta sukūrė stovyklos logotipą ir kiekvienas juo pasipuošė savo marškinėlius.

Kasdien stovyklautojai turėjo ramaus laiko su knyga užsiėmimus. Juos vedė būrių vadovės. Pirmiausia sužinojome, kas yra knygų Knyga – Biblija, po to supratome, kad Senasis Testamentas – Dievo planas santykiui su žmogumi susigrąžinti, o Naujasis Testamentas – Dievo plano išpildymo aprašymas.

Orentas Termenas vedė judriuosius užsiėmimus ,,Didysis žaidimas I“ ir ,,Didysis žaidimas II“, kuriuos žaisdami vaikai mokėsi kūrybiškumo, burtis į komandas, daug judėti, spręsti problemas, skaičiuoti.

Antrąją stovyklos dieną stovyklautojai išsirengė į 7 km žygį ,,Naujojo Testamento takais”. Žygis turėjo stoteles: ,,Jėzaus gundymas”, ,,Žmogus padžiuvusia ranka”, ,,Samarietė”, ,,Neregys”, ,,Raupsuotasis”. Biblijos istorijos atgijo per stotelėse sutiktus veikėjus, jų užduotis.

Antrosios dienos ramaus laiko su knyga tema atskleidė, jog Biblija – tai mūsų gyvenimo Navigacija. Vaikai mokėsi susirasti atitinkamą Biblijos knygą, jos skyrių ir eilutę.

Savanoris Eduardas Gabalas vedė diskusiją su vyresniais tema ,,Ilgai ir laimingai”. Jis dalinosi patarimais, kaip puoselėti santykį su Dievu ir draugu. Jaunesni tuo tarpu žiūrėjo filmukus apie Jėzų.

Trečiąją stovyklavimo dieną dalyviai organizavosi sekmadienio pamaldas. Savanorė Skaistė Tumulytė talkino giedant giesmes, Orentas liudijo apie tai, kaip jis apsisprendė sekti Jėzumi, vaikai dalinosi stovyklos įspūdžiais.

Stovyklos užbaigimo šventės didžausi akcentai – pasipuošimas stovyklos logotipu antspauduotais marškinėliais, stovyklos šokis ,,Apreiškimas” ir judriai atlikta stovyklos giesmė ,,Su mumis galybių Viešpats” (m. ir ž. A. Jalianiausko), kurios mokė savanorė Rūta Tumulienė.

Šurmulingai skirstantis, apniukusiam dangui įnirtingai lašnojant stebėjau ir dalyvius, ir savanorius, ir organizatorius. Visi atrodė džiaugsmingai pavargę bei pilni. Kaip mūsų poetas ir dainius Justinas Marcinkevičius yra pasakęs, kiek duodi – tiek tavęs ir lieka. Išdalindamas prisipildai.

Rūta Tumulienė

[manual_related_posts]

[Fancy_Facebook_Comments]