„The CHOSEN“. To dar niekada nebuvo, arba naujas serialas apie Jėzaus gyvenimą

2020 5 kovo | Įvykiai

Draugei parekomendavus, prieš kelias dienas, kartu su devynerių metų sūnumi peržiūrėjome naujo serialo „The CHOSEN“ apie Jėzaus gyvenimą, 1-ąją seriją. Likome labai sužavėti turiniu, taip pat aktorių vaidyba, kurie jautriai ir jaukiai atkuria evangelijų herojų ir Jėzaus charakterį. Nepajunti, kaip esi įtraukiamas ir pats tampi šios epinės dramos dalyviu. Labai įtikinančiai atkuriamos ne tik istorinės, bet ir veikėjų charakterių emocinės scenos, geros serialo meninės išraiškos ir muzika. Pasidomėjau šiuo unikaliu serialu plačiau.

„The CHOSEN“ („IŠRINKTASIS“) – filmas sensacija visoje daugiasezoninių filmų industrijoje. Tai televizijos drama, paremta Jėzaus Kristaus gyvenimu, kurią sukūrė, parašė scenarijų ir režisavo amerikiečių režisierius Dalasas Jenkinsas. Naujo serialo kūrėjai tikisi sukurti kitokį Jėzaus paveikslą nei prieš tai buvusiuose filmuose. Jie kuria daugiasezoninę, epizodais paremtą istoriją, kurios tikslas paliesti žiūrovus lygiai taip, kaip Jėzus autentiškai palietė skirtingus savo laiko žmones.

„Šito dar niekada nėra buvę… Vyksta taip, kaip pranašas Izaijas pastebi sakydamas, štai Aš darau nauja – jau pasirodo, ar nepastebite? (Iz 43, 19). Tai kas daroma seriale „THE CHOSEN“ yra daugybė naujų dalykų, kurių niekada anksčiau dar nebuvo daroma. Tai kažkas, kas yra visiškai nauja, visiškai kito, kas įveikia pelėsį ir pralaužia daugelį skirtingų nusistovėjusių lygių“ – sako 45 metų aktorius Jonathanas Roumie dienraščio Fox News interviu. Jis seriale kuria ir atlieka Jėzaus vaidmenį. (Nate Day.’The Chosen’ star Jonathan Roumie on playing Jesus: It ‘made me a better version of myself’. Fox News. Retrieved February 29, 2020).

Režisierius Dalasas Jenkinsas 2017 m. išleido panašios koncepcijos bandomąją seriją „Ganytojas“ ir paskelbė ją socialinėje žiniasklaidoje. Ji sulaukė daugiau nei 15 milijonų peržiūrų ir atkreipė į save pramogų studijos „VidAngel“ dėmesį. Studija „VidAngel“ pastaruoju metu buvo įtraukta į autorių teisių pažeidimo bylą su didelėmis Holivudo studijomis.  Todėl savo verslui ieško originalaus ir gero turinio produktų. Jie tapo daugiasezonio filmo „The CHOSEN“ projekto platintojais. Tai pirmas multiserialas, kuris kuriamas už Holivudo sistemos ribų.

Serialo „The CHOSEN“ komanda, siekdami surinkti pinigų pirmajam sezonui gaminti, kreipėsi į visuomenę dėl finansavimo, pasinaudodami JAV 2016 m. Darbo įstatymo nuostata, leidžiančia įmonėms naudoti bendrojo dalinio kapitalo finansavimą, siūlant bendrovės nuosavybės ir pelno dalį internetiniams investuotojams, o ne pasiliekant sau. Pasibaigus pirmajam lėšų rinkimo raundui, 2019 m. sausį, projektas surinko per 10,2 mln. JAV dolerių iš daugiau nei 15 000 investuotojų. Serialo kūrėjus įkvėpė toks investuotojų pasitikėjimas, todėl jie pastebėjo, kad nori padaryti„ The Chosen“ visų laikų žiūrimiausiu serialu, pralenkdami „Game of Thrones“ (“Sostų karai”) rekordą (Caleb Parke. “Faith-based TV series ‘The Chosen’ tells the story of Jesus: The start of something ‘very special’”. Fox News. Retrieved December 19, 2019).

Jonathanas Roumie – aktorius vaidinantis Jėzų, neseniai laimėjęs „Movieguide“ apdovanojimą, neslepia savo gilių įsitikinimų. Fox News paklaustas, kaip jo katalikiškas tikėjimas daro įtaką vaidmeniui, atsakė: „Tai seniausia krikščionybės šaka. Krikščionybės istorija ilga – čia yra tiek daug, ką reikia patyrinėti – nuo šventųjų, kankinių patirčių ir gyvenimo iki tai, kaip bėgant laikui vystėsi tikėjimas. Aš manau, kad tai padarė mane labai atviru ir tolerantišku žmogumi kitų tikėjimų ir denominacijų atžvilgiu … ir manau, kad įsitraukus į tokio pobūdžio projektą, supranti, jog ne visi tiki tuo pačiu, kaip tu, bet tai tiesiog suteikia galimybę būti atviro proto, kad galėtumei dirbti su visais žmonėmis“. O kai buvo pasidomėta, kaip Jėzaus vaidmuo keičia patį aktorių, Roumie atsakė, kad vaidnti Jėzų reikalauja didelio nusižeminimo, ieškant Jėzaus bruožų, kas paliesdavo tų žmonių gyvenimus. Todėl šis vaidmuo neabejotinai „padarė geresnę manęs paties versiją“ (Nate Day.’The Chosen’ star Jonathan Roumie on playing Jesus: It ‘made me a better version of myself’. Fox News. Retrieved February 29, 2020).

Serialas jau tapo draugiška tarpkonfesinių diskusijų platforma, kurios dėka vėl gyvai aptariami įvairūs evangelijų pasakojimų akcentai, teologinės tiesos, nauji įspūdžiai ir tikėjimo patirtys. Todėl ne veltui pačių kūrėjų jis imtas vadinti „tikėjimo serialu“.

Taigi šis serialas peržengia konfesijų ir kinematografijos ribas, įdiegia daug naujų dalykų  finansavimo ir platinimo lygiu. Dar daugiau, serialas kalba ne tik apie Jėzų Kristų, kaip ilgus amžius išliekančią istorinę asmenybę, bet ir siekia sužadinti tikrą tikėjimo jausmą žiūrovo širdyje, tokį, kokį patirdavo žmonės iš evangelijų, kuriuos palietė Jėzaus meilė, Jo santykis, Jo prisilietimas, kai jie patikėdavo, pasveikdavo ir tapdavo laisvi… Tai pasakojimas, žvelgiant jų patirties akimis į Jėzų, kuris ir šiandien veikia.

Planuojami septyni serialo sezonai. Pirmąjį sezoną platina „VidAngel“, jį galima rasti tam skirtoje svetainėje studios.vidangel.com/the-chosen/ arba The Chosen app

Tad kviečiu žiūrėti „The CHOSEN“,  diskutuoti su šeimos nariais, draugais ir kolegomis, aptarti serijose matytus epizodus, dalintis savo mintimis ir patirti gaivinančią tikėjimo jėgą!

———–

Šaltiniai:

Caleb Parke. “Faith-based TV series ‘The Chosen’ tells the story of Jesus: The start of something ‘very special’”. Fox News. Retrieved December 19, 2019

Nate Day. ‘The Chosen’ star Jonathan Roumie on playing Jesus: It ‘made me a better version of myself’. Fox News. Retrieved February 29, 2020

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Chosen_(TV_series)

https://studios.vidangel.com/the-chosen

Pastorė Anželika Krikštaponienė

[gs-fb-comments]