Trisdešimties metų kelionė

2021 4 sausio | Bažnyčios 30-metis, Pastorės žodis

Šiaulių bažnyčia “Tiesos žodis”, 1993 m. rugpjūčio mėn., “Gyvosios Evangelijos konferencija”, Sporto rūmai, Vilnius (nuotr. Gintauto Tumulio)

Aš esu vynmedis, o jūs šakelės. Kas pasilieka manyje ir Aš jame, tas duoda daug vaisių; nes be manęs jūs nieko negalite nuveikti. (Jn 15, 5)

Ši Rašto eilutė man geriausiai rezonuoja širdyje, kai galvoju apie bažnyčios istoriją, kartu nueitą kelią ir apie tai, kas dar mūsų laukia ateity. Mes esame Kristaus sekėjai, mokiniai ir Jo tarnai / tarnaitės. Todėl tik pasilikdami Jame, kaip šakelės pasilieka Vynmedyje, ir bendraudami su Juo per visas savo dienas, galime duoti dvasinį vaisių ar savo kelio pradžioje, vidury,.. ar pabaigoje… Mus visada turi girdyti tas pats, neišsemiamas Tiesos, Meilės, Tikėjimo šaltinis.

Šiais metais mūsų bažnyčia mini savo trisdešimties metų gyvavimo, tarnavimo istoriją. Simboliška, kad ji sutampa ir persipina su mūsų tautos išsivadavimo, nepriklausomybės laikotarpiu bei naujos, laisvos valstybės formavimosi istorija. 1989 / 91 metais Lietuvoje vyko ne tik politinis, bet ir stiprus dvasinis, tikėjimo prabudimas, kurio metu užgimė mūsų Šiaulių bažnyčia „Tiesos žodis“. Mes, jauni to meto žmonės, buvome pagauti ne tik tautos laisvės troškimo, bet dvasinės atgimimo bangos, kuri Lietuvai padovanojo ir tradicinių bažnyčių atsinaujinimą, ir sukūrė sąlygas atsirasti naujoms krikščioniškoms bažnyčioms, tarp kurių buvo vienos skaitlingiausių „Tikėjimo žodžio“, „Meilės žodžio“ ir „Tiesos žodžio“ bažnyčios bei pan. Visoje tautoje išsiveržė neapsakomas troškimas nusimesti penkis dešimtmečius dusinusius ateistinės totalitarinės imperijos pančius, ir atgimti dvasiškai – tapti nepriklausoma, demokratine, vakarietiška valstybe bei įgyti tikrą, o ne deklaruojamą, tikėjimo, sąžinės ir žodžio laisvę.

Kaip jauni žmonės atsidūrėme tame lūžio laike, kuriame Viešpats atrado daugelį iš mūsų savo tapatybės ir gyvenimo prasmės paieškose, bei pašaukė sekti Jėzumi, tapti Jo mokiniais, Jo pamokslininkais, pastoriais, evangelistais, misionieriais, kurti bažnyčias, leisti krikščioniškus leidinius, kurti giesmes, mokytis tarnauti ir puoselėti atsinaujinusią krikščioniškąją kultūrą savo miestuose, savo tautoje.

Nueitas netrumpas kelias. Todėl norisi kiek stabtelėti ir bažnyčioje šiuos metus paskirti nueitai trisdešimties metų tikėjimo kelionei. Metų tema – Trisdešimties metų kelionė. 🧡🧡🧡

Sekame Kristumi jau trisdešimt metų mūsų laisvoje Lietuvoje. Kokia mūsų raida, kokie mūsų prisiminimai, kokie džiaugsmai ir kokios išmoktos pamokos? Apie tai kalbėsime, svarstysime, pasakosime ir dalinsimės visus metus.

Dėkojame dailininkui ir bažnyčios vyresniajam Linui Atgalainiui už sukurtą šių metų proginį ženklą.

Kviečiu kiekvieną atverti savo nuotraukų albumus, sukauptus namų archyvus ir pasidalinti su mumis savo retais, unikaliais kadrais ar vaizdo įrašais iš bažnyčios istorijos. Juos bus galima perduoti savo namų grupelės arba tarnystės vadovui.

2021 m. bažnyčios istorijos medžiaga dalinsimės mūsų bendruomenės Facebook paskyroje, ibaznycia.lt svetainėje, YouTube kanale.

Šiais metais medžiagą kelsime tokia tvarka:

SAUSIO mėn. – 1989/90-1991 m. – prabudimo ir bažnyčios gimimo metai.

VASARIO mėn. – 1992-1993 m. – pirmoji spauda, evangelizacijos, misija, Biblijos mokykla.

KOVO mėn. – 1994-1995 m. – seminarai, bažnyčios veikla, tarnystės.

BALANDŽIO mėn. – 1996-1998 m. – tarnystė Lietuvoje ir užsienyje, ekumeninės bendrystės pradžia.

GEGUŽĖS mėn. – 1999-2001 m. – misija Lietuvoje, jungtis su Krikščionių bendrija „Tikėjimo žodis“.

BIRŽELIO mėn. – 2002-2004 m. – Šiaulių regionas, teologinių studijų pradžia, tarnystė Lietuvoje.

LIEPOS mėn. – 2005-2007 m. – tarnystė Lietuvoje.

RUGPJŪČIO mėn. – 2008-2010 m. – tarnystė Lietuvoje.

RUGSĖJO mėn. – 2011-2013 m. – teologinių studijų pabaiga, pokyčiai.

SPALIO mėn. – 2014-2016 m. – ekumeninės, visuomeninės veiklos plėtra.

LAPKRIČIO mėn. – 2017-2018 /19 m. – atnaujintas savarankiškumo kelias.

GRUODŽIO mėn. – 2019/20-2021 m. – brandos keliu.

Te Dievas, kuris yra kiekvienos pradžios Pradžia, Kūrėjas ir Palaikytojas, laimina mus visus keliaujančius savo bažnyčios ir tautos trisdešimties metų istorijos puslapiais! Junkimės į šią kelionę! 🧡

Su meile,
Jūsų pastorė Anželika 🤗

[manual_related_posts]
[gs-fb-comments]