[vc_row][vc_column width=”1/1″]“Jis prailgins tavo dienas, pridės tau gyvenimo metų ir ramybės.“ (Patarlių 3, 2)

Senatvė, kaip ir visas gyvenimas yra nuostabi dovana, jei ji yra priimama iš Dievo rankų ir trokštant Jo artumo.

Šiais metais vasario 27 d. Šiaulių bažnyčios „Tiesos žodis“ narei Joanai Krikštaponienei sukako 90 metų. Nors dėl pasilpusių jėgų senolė jau nebegali ateiti į bažnyčios susirinkimus, ji savo maldomis ir meilės aukomis palaiko savo dvasinius namus. Bažnyčioje net vaikai prisimena gerbiamą Joaną – „mažą gražią močiutę“, prie kurios jie drąsiai galėdavo prieiti ir tiesiog pabūti šalia. Meilei ne visada reikalingi gausūs žodžiai – ji jaučiama santykyje, žvilgsnyje bei elgesyje.

Buvo didžiulis džiaugsmas garbingos sukakties proga aplankyti šią dievotą moterį, gyvenančią jos dukros namuose. Joanos 4 vaikų, 11 vaikaičių, 11 provaikaičių ir 2 proprovaikaičių meilė ir rūpestis yra tik mažytis atspindys gerumo ir rūpesčio, kuriuo ši moteris dalinosi su savo artimaisiais per visą savo gyvenimą. O gyvenimas buvo tikrai sunkus, pilnas išbandymų… našlaitės dalia, fizinė negalia… visko neišvardinsi…

Didžiausias Joanos džiaugsmas ir gyvenimo dovana yra pasitikėjimas Jėzumi Kristumi, Biblijos žodžių išmintis ir jėga. Kiekvieną dieną senolė daug skaito iš Šventojo Rašto ir mąsto apie jį „dieną ir naktį“. Joana pasakoja, kad Biblijos žodžiai jai yra tokie gyvi ir ryškūs: „Jaučiuosi tarsi pati dalyvaučiau visų tų įvykių sūkury. Atrodo, taip ir matau Jėzų, kalbantį su paprastais žmonėmis, juos gydantį. Jis yra taip arti…“

Jubiliatė apie Dievą pasakoja, kaip apie artimiausią asmenį – sielos Mylimąjį, kuriuo ji žavisi kiekvieną dieną. Nors moters fizinės jėgos po truputį silpsta, bet jos vidinis žmogus yra guvus ir aktyvus. Ilgą amžių ji iš tiesų priima kaip Dievo dovaną ir Jo palankumo ženklą. Senolė dalinosi, kad savo įtikėjimo pradžioje – prieš 25 metus – skaitant Bibliją, jos žvilgsnį patraukė eilutė, kalbanti apie tai, kad Dievas prailgina gyvenimo dienas tiems, kurie vaikšto Jo keliais. Tuo metu ji, būdama silpnesnės sveikatos, labai nustebo ir pagalvojo, kad jei taip įvyktų jos gyvenime, priimtų kaip didžiulį stebuklą.

Ir štai ji – graži ir miela 90-metė senutė, apsupta mylinčių vaikų ir provaikaičių, atvira širdimi ir šviesiomis mintimis siunčia visiems savo linkėjimus, palaiminimą ir padrąsinimą sekti Viešpačiu Jėzumi Kristumi ir niekada nepaleisti Jo rankos.

Rasa Mardosaitė[/vc_column][/vc_row]