Aptarimas po Sekminių šventės

2023 9 birželio | Įvykiai

Praėjus savaitei po Sekminių, birželio 8 d., Šiaulių ekumeninė komanda susibėgo aptarti ir reflektuoti drauge organizuotos šventės. Geranoriškos, draugiškos atmosferos apsupty dalinomės įspūdžiais, kuriais vis dar tebegyvename.

Pradžioje kalbėjomės apie tai, kas šventėje lietė žmones ir mus asmeniškai.

Kiekvienas pabrėžė išgyventas skirtingas ir gilumines Dvasios patirtis.

Dėkingai skambėjo įvairūs liudijimai: “dar kelias dienas aktyviai gyvenau šventės poveikiu, mintimis, įkvepiančia nuotaika”, “per Sekmines ilsėjausi Dvasioje”, “buvau giliai pagirdyta Dvasios srovėmis”,”veikė nuostabi ramybė, sutarimas, gerumas”, “šventės dalyviai tiesiog drauge kontempliavo giesmėse, maldose ir Dvasios tėkmėje”. Kai kurie liudijo apie įstabų Dievo Dvasios gydantį poveikį: “Per Sekmines, paliesta Dvasios, atleidau savo tėčiui, ant kurio pykau ilgus metus, vadinau jį tik “tėvu”, niekada mažybiškai nesikreipiau – negalėjau patikėti, kad jis su mama dalyvavo šventėje”. Kiti pasakojo: “patyriau atleidimą ir vidinį išgydymą žaizdų, kurios atsirado, dėl senesnių tikinčiųjų konfliktų, konfesinio nepakantumo vienas kitam tautoje ir giminių tarpe. Pajutau, kaip akmuo nusirito nuo širdies nuostabioje brolių ir sesių priėmimo atmosferoje”.

Po to aptarėme šventės pagrindinius tikslus, ką norėtume išlaikyti, ką galėtume kūrybiškai keisti, kuo praturtinti kitų metų šventę, ką galėtume padaryti geriau pagal galimybes, ne virš jėgų. Pastebėjome, kad labai svarbu išlaikyti vidinį pasitikėjimą vienas kitu, veikiant pagal patikėtas atsakomybes. Džiaugiamės atgijusiu ekumeniniu Sekminių miesto choru, kuris ir užgimė, kaip Sekminių šventimo stebuklas prieš keletą metų. Viliamės, kad choras plėsis, repetuos skirtingose miesto bažnyčiose bei džiugins savo nuostabių giesmių repertuaru bei toliau ties ekumeninius tiltus tarp įvairių bažnyčių bendruomenių, skleis Sekminių Dvasią. Lauksime jūsų svečiuose!

Tai tik keli paminėti skanautos šventinės Dievo duonos trupinėliai, kuriuos atidžiai surinkome į atminties “krepšius ” ir vėl įsikvėpėme kitiems metams rengti Sekmines 2024 m. ❤️

Pastorė Anželika

Ačiū už nuotraukas Gediminui Beržiniui

Array