Charles Finney atsivertimas

2020 10 spalio | Įdomu žinoti

1821 m. spalio 10 d. yra žinoma, kaip garsaus Amerikos evangelisto Charleso Finney (Čarlzo Finėjaus) atsivertimo diena. Tą dieną, 29-rių metų teisės studentas Charlesas Finney išėjo į mišką šalia savo namų, kad išspręstų savo sielos išgelbėjimo klausimą.

Finney savo ankstyvoje jaunystėje nesidomėjo dvasingumu iki tos dienos, kai studijuodamas teisę ėmė skaityti Bibliją, norėdamas geriau suprasti kai kuriuos teisės aktus teisės knygose, kurios turėjo nuorodas į Šv. Raštą.

Spalio 10 dienos naktį, miške, maldos metu, jis patyrė dramatišką atsivertimą, kupiną “Dievo meilės bangų prisilietimą, kurios perėjo per visą kūną“. Tą kartą jis ilgai meldėsi ir kalbėjo su Dievu, abejodamas, užduodamas daug klausimų apie savo išgelbėjimą, tarnavimą Jam, pašaukimą, kol galiausiai rado ramybę su Dievu, kai sieloje išgirdo Šv. Rašto eilutes, kurios kalbėjo, “jei visa širdimi ieškosi Dievo, atrasi Jį”. Prieš tai jautė savo širdies kietumą, netgi dvasinę mirtį Dievo atžvilgiu. Tačiau, kaip sako pats Finney “Dievas apšvietė mano širdies išdidumą, kuris buvo pagrindinė kliūtis Dievui ateiti į mano širdį. Galiausiai, pamačiau save klūpantį ir raudantį, apimtą didelės Dievo jėgos… Aš toliau meldžiausi ir Jis man atvėrė daug dalykų, kurie bus susiję su mano ateitimi. Nežinau, kiek laiko praleidau maldoje, bet prisimenu save besiskverbiantį pro medžių lapus ir kartojantį frazę: “Jei aš kada nors atsiversiu, aš pamokslausiu evangeliją “. Ši dramatiška malda baigėsi Finney atsivertimu ir susitaikymu su Dievu.

Nuo tos dienos Finney gyvenimas buvo pašvęstas Kristui ir evangelijos skelbimui. Vėliau Finney tapo vienu įtakingiausiu Amerikos prabudimo istorijos evangelistu. Jis pirmasis pradėjo kviesti žmones į dideles evangelizacijas, kurių metų ragino juos apsispręsti asmeniškai sekti Kristumi. Po to organizuodavo konsultacijas naujai įtikėjusiems ir ieškantiems Dievo. Jo stiprūs pamokslai atnešė dvasinį prabudimą daugumoje JAV valstijose. Manoma, kad per visą jo tarnavimą į krikščionybę atsivertė 500 000 žmonių. Jam mirus 1875 m., jis buvo laikomas JAV didžiausiu tautos simboliniu “Kristaus advokatu”, kuris “gynė Jėzaus tikėjimo bylas” žmonių sielose.

Paruošė pastorė Anželika

[gs-fb-comments]