Įspūdžiai po Adventinės vakaronės “Kūrybos atspindžiai”

2022 22 gruodžio | Fotoreportažai, Įvykiai

Šių metų adventinis vakarojimas įvyko paskutinįjį Advento sekmadienį, kai laukdami Kalėdų vainike uždegame ketvirtąją žvakę. Šįkart vakarą praturtino mokytojos ir menininkės Audronės Grigorjevienės fotografijų paroda “Ledo poezija”, jos rankų darbų mugė bei vedamas praktinis užsiėmimas – eglutės kūrimas. Renginį Audronė pavadino “Kūrybos atspindžiai”.

Pristatydama parodą autorė pasidalino, kodėl ji kuria, ieško, kaip vaikštinėdama palei ežerą pastebėjo lede neapsakomą grožį ir ėmė jį fotografuoti.

“Gyvenu gamtos apsuptyje. Mano atmintis fotografinio tipo. Įkvėpimo šaltinis – Lietuvos gamta, stebinanti savo grožiu, kurį pastebėjau bei įamžinau nuotraukose. Užfiksuotuose vaizduose parodytas ledo grožis, prie kurio prisilietė saulė, gamtą žadinantis vėjas, sėklas ir kankorėžius barstantys alksniai. Dievas – visos gamtos ir mūsų Kūrėjas. Lelijos grožis, remiantis šv. Raštu, pranoksta šlovingojo, išmintingojo karaliaus Saliamono apdarų grožį. Dievas yra Kūrėjas, o mes pastebime ir atspindime tai, ką Jis sukūrė – tokiu būdu irgi tampame kūrėjais” – dalinosi autorė.

Drobėje atspausdintos fotografijos išties atrodo kaip meno – grafikos, tapybos, šlifuoto akmens – kūriniai.

“Augalai mano kelyje ne tik atsiskleidžia floristiniuose darbuose, bet savo formomis antspaudais nutūpė ir ant šilko. Šie darbai virsta skarelėmis, šaliais, pagalvių užvalkalais. Viena meno sritis lengvai perauga į kitą. Mano gyveniman pasibeldė molis. Floristam reikia indų į ką komponuoti augalus. Nerasdama tinkamų, sugalvojau, kad reikia išmokti juos pasigaminti. Viena sritis papildo kitą.” – taip apie save, savo kūrybinius ieškojimus, pristatydama keramikos darbus kalba Audronė.

Menininkės parodos pristatymą lydėjo muzikiniai kūriniai, kalėdinės giesmės, poezija. Eglutes gamino 13 – ka vakaronės dalyvių. Po praktinio užsiėmimo surengėme eglučių parodą – fotosesiją. Vaišinomės kava, arbata, dalinomės įspūdžiais, gėrėjomės menininkės ir vienas kito darbais. Vakarojimą baigėme giedodami kalėdinę giesmę “Džiaugsmas šiandien aplankė mus” ir linkėdami vieni kitiems gerų, jaukių, ramių Kūčių ir šventų Kalėdų.

Kūryba visada mums primena Kristaus atėjimo į žemę stebuklą. Kaip evangelijose sakoma, kad pradžioje pas Dievą buvo žodis, mintis, idėja, o po to Jis – Žodis – Kristus tapo kūnu – gimė tarp mūsų, taip ir kūrybai pradžią duoda mintis, vaizdinys, svajonė, kuri menininko prisilietimu virsta regimu kūriniu.

Rūta Tumulienė

[manual_related_posts]
[Fancy_Facebook_Comments]