Nuotolinis bažnyčios gyvenimas

2020 6 gegužės | Pastorės žodis

Nebegalvokite apie buvusius dalykus, nekreipkite dėmesio į praeitį. Štai Aš darau nauja – jau pasirodo, ar nepastebite? (Iz 43, 18, 19)

Šiandienos pasaulinės situacijos – COVID 19 visuotinės pandemijos ir nacionalinių karantinų akistatoje – mes gyvename visiškai naujose sąlygose. Taip dar nėra buvę istorijoje, kai globalus pasaulis akimirksniu subyrėjo į tūkstančius ir milijonus “mažų gabalėlių” – žmonių esančių namų izoliacijoje.

Akivaizdu, visi gyvename naujoje situacijoje, kurios dar nebuvo. Pranašo Izaijo raginimas pamiršti tai, prie ko buvome pripratę, ir žvelgti į naujas galimybes, yra aktualus. Tenka naujai mokytis gyventi, dirbti, bendrauti ir tarnauti Dievui bei žmonėms. JAV mokslininkai teigia, kad 95 procentai mūsų smegenų veiklos yra valdomi įpročių. Idant susiformuotų nauji įpročiai, manoma, reikia 66 dienų vidurkio (įrodyta naujausiais tyrimais, nes vieni įpročiai formuojasi per 21 dieną, o kiti iki 3 mėn.). Tad visi, žingsnis po žingsnio, artėjame prie šio skaičiaus ir vis geriau išmokstame funkcionuoti naujomis sąlygomis, nuotoliniu būdu ir laikantis fizinio atstumo.

Mums, kaip bažnyčiai, taip pat tenka išmokti vis daugiau praktikuoti nuotolinį bendravimo būdą: kūrybingai tarnauti, pamokslauti, šlovinti, melstis, skelbti Evangeliją ir puoselėti bendruomeniškumą. Todėl visus raginu drąsiau žengti tuo keliu. Naujos technologijos, nors ir neišstums gyvo bendravimo, vis tik užims nemažą bendruomeninio gyvenimo dalį ir ateityje.

Žvelkime į ateitį su viltimi, tikėjimu ir meile!

Junkimės nuotoliniu būdu:

Kiekvieną sekmadienį 11 val. vyksta tiesioginė pamokslų transliacija YOUTUBĖS kanale, 12 val. Facebook’e

————–

MES FACEBOOK’E: https://www.facebook.com/tiesos.zodis 

ZOOM MALDA (kiekvieną sekmadienį 19 val.): https://us02web.zoom.us/j/86466205799

PASTORĖS KONSULTACIJOS messenger’yje iš anksto susitarus

NAMŲ GRUPELĖS vyksta nuotoliniu būdu pagal susitarimą.

PAAUKOTI bažnyčiai galime čia: https://ibaznycia.lt/paaukoti/ 

MALDOS LANGAS: http://www.maldoslangas.lt 

MŪSŲ INTERNETO SVETAINĖ: https://ibaznycia.lt

[gs-fb-comments]