Kviečiame į Velykinę popietę su menininke Loreta Valužiene

2024 6 kovo | Įvykiai, Renginiai

Artėjant Šv. Velykoms – Prisikėlimo šventei, kovo 24 d. (sekmadienį), 15 val. mielai kviečiame į Polifonijos mažojoje salėje (Aušros al. 15, Šiauliai) įvyksiančią popietę „GRIEBIUOS UŽ ŽODŽIO, KAIP UŽ ŠIAUDO” su menininke, dėstytoja, pastore LORETA VALUŽIENE.

Menininkė nuo 1989 m., ilgus metus, dėstė Telšių skirtingose meno mokyklose, Vilniaus Dailės Akademijos, Telšių fakulteto, Dizaino katedroje. Loretos kūryba gana įvairi, turinti savitą etno, biblinio žodžio ir grafikos išraišką perteikiamą skirtingomis technologijomis. Dalyvavo vietinėse ir tarptautinėse parodose.

Šioje ekspozicijoje pamatysime, kaip “Žodis” ir “Mintis” plastiškai įkūnijami grafinėje, karpinių, lankstinių, miniatiūrų raiškoje. Taip pat popietės metu skambės dainos, giesmės, menininkė pristatys parodą, pasakos apie savo kūrybos, tikėjimo ir gyvenimo neatskiriamą sąveiką. Loreta pristatys savo darbus, pasidalins, kaip pradėjo kurti ir, žinoma, papasakos savo tikėjimo, dievoieškos istoriją.

Popietės metu, “griebsimės ir mes už šiaudų” – sekant autentiška lietuviška Šiaudinių Sodų tradicija, pasigaminsime savo geometrinę formą – “sodą” iš popierinių, plastikinių kokteilinių šiaudelių. Tokiu būdu susipažinsime su šiaudinių SODŲ VĖRIMO principais. Be to, kaip sako Sodų rišėjai, kuriant Sodus patirsime nepaprastą būseną, kurios taip trūksta šiuolaikiniam civilizacijos triukšmo blaškomam žmogui – susikaupimo ir vidinės ramybės, leidžiančios atlikti ramius, apgalvotus veiksmus – būseną, dar vadinama sodnumu. (“Sodo Rėda”, 2016)

Surengsime popietėje atliktų darbelių parodą. Vaišinsimės arbata, kava ir bendrausime.

Jei norėsite pasigaminti savo geometrinę formą – “sodą”, būtina registracija į renginį.

Registracija vyksta iki kovo 20 dienos.
(Registracija baigta)

Beveik visomis veiklos priemonėmis pasirūpins menininkė ir organizatoriai.
Kaina už priemones – 5 eur (susimokėti atvykus į renginį).

MEDŽIAGOS: 1. žirklės (atsinešti savo), 2. kokteiliniai šiaudeliai (bus paruošti), 3. adata.

***

MENININKĖ PLAČIAU APIE SAVE

Esu Loreta Valužienė. Gimiau Zenono ir Adelės Kvietkų šeimoje, 1961 metų lapkričio 2-ąją.

Buvau jiems antrąja dukrele. Man esant 12 metų, išleido  mokslan į M.K. Čiurlionio meno mokyklą Vilniuje. Ten mokiausi piešimo ir gyvenimo pradmenų. Ją baigus, įstojau į tuometinį Dailės Institutą. Sėkmingai jį pabaigus, įgijau Gaminimo Dizaino specialisto magistro laipsnį. Tuo metu ištekėjau už tikro žemaičio, Romo Valužio, ir nuo 1984 m. esu  jo žmona Valužienė, taip pat gero sūnaus Laisvūno mama. Jis su savo žmona Reda mums padovanojo du anūkus Rebeką ir Rafaelį. Taigi esame darni, Dievą mylinti, šeima. Nuo 1989 metų gyvename ir dirbame Telšiuose.

Abu su vyru Romu, taip pat menininku, ilgus metus dalinomės profesiniais įgūdžiais Telšių Vaikų Dailės Mokykloje, Dailės Technikume, Žemaitijos kolegijoje. Daug metų dirbau Vilniaus Dailės Akademijos, Telšių fakulteto, Dizaino katedroje. Eidama docentės pareigas, buvau kompozicijos pagrindų ir gaminio projektavimo dėstytoja. Dirbdama Akademijoje sukūriau mokymo programų, išleidau dėstomų dalykų teorijos leidinių, dalyvavau konferencijose darant profesinius pranešimus. Viešint Adelaidėje (Australija) pravedžiau edukacinį užsiėmimą “vanduo, ugnis, žemė”.

Na, o mano kūryba, gana įvairi, kartais fragmentiška, tačiau ji visada – svarbi mano saviraiškos dalis bei vienas tvirčiausių gyvenimo ramsčių. Šventasis Raštas tapo mūsų šeimos gyvenimo pagrindu,  visų pasirinkimų atskaitos tašku. Todėl kūrybinė raiška, vienaip ar kitaip yra persipynusi su išgyvenimais, trokštant pažinti Didžiojo Gyvenimo slėpinį ir juo dalintis su kitais.

Sukūriau daug įvairių darbų, kai kurie buvo proginiai užsakymai ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Teko atlikti keletą privačių užsakymų Naujoje Zelandijoje, Norvegijoje, pora darbų nupirko Norvegijos galerija. Taip pat dalyvavau vietos ir tarptautinėse parodose. Vienoje jų, Bulgarijoje, esu gavusi gana išskirtinį įvertinimą.

Šiuo metu esu užimtumo specialistė Telšių Socialinių Paslaugų Centre. Sėkmingai dalinuosi patirtimi su skirtingo amžiaus bei skirtingus poreikius turinčiais žmonėmis. Kartu su vyru pastoriaujame ir pamokslaujame Telšių Evangelijos bažnyčioje.

***

Renginio organizatoriai ir rėmėjai – Šiaulių bažnyčia ,,Tiesos žodis“, VšĮ „Gyvenimo sparnai“

Array